Rozbudowa 35m2


 

Projekt na 2017 rok – rozbudowa

Witam serdecznie

Mnóstwo osób, które wsparły projekt domu 35m2 nie może się doczekać rozbudowy tego domu. Nic w tym dziwnego bo projekt wsparło 574 osoby. Dzięki Waszemu wsparciu projekt zakończył się sukcesem a do tego otrzymałem nagrodę „Osobowość roku” na gali Crowdfest w Szczecinie. Otrzymanie tej nagrody nie byłoby możliwe gdyby nie Wasze poparcie mojego (naszego) projektu.

Mam olbrzymią chęć budowy oraz stało się to moją pasją, tworzenie czegoś dla większej liczby osób, tworzenie czegoś na czym skorzystają wszyscy, projekty są skierowane do osób które nie chcą wiązać się z 30 letnimi kredytami czy budowaniem olbrzymich domów. Taka była początkowa idea projektu i niej będziemy się trzymać, dlatego nie będziemy budować domów po 100m2 których ceny przekraczają 120 tys złotych. To by całkowicie zaprzeczało naszym priorytetom, ustaliłem sobie że maksymalny metraż będzie miał 46m2 powierzchni użytkowej. Aktualnie w projekcie 35m2 mamy 30m2 użytkowych, a więc rozbudowę którą planuje będzie to 24,5m2 z tarasem co da nam całkowitą powierzchnię 46m2. Moim zdaniem na takiej powierzchni można spokojnie wygospodarować 3 pokoje i salonik. Metraż 46m2 wiąże się też z niskimi opłatami za okres grzewczy co jest często bolączką domów o powierzchni ponad 100m2. Niestety w Polsce panuje trend budowania wielkich domów około 140-160m2 na kredyt, wiąże się to z ogromnymi kosztami budowy a co dopiero koszty utrzymania, ogrzanie powierzchni 46m2 a 150m2 to przepaść.

Technologię którą zastosowaliśmy w naszej konstrukcji to panele SIP, dają one chłód w lato i minimalne straty ciepła w zimę, dzięki temu nie wydamy fortuny na rachunki. Styropian w ścianie daje barierę gdzie ciepło nie przedostaje się w lato do środka a w zimę utrzymuje się w środku, tutaj film z robionych testów.

Rozwiązanie które też stosujemy to brak ścian działowych w środku dzięki czemu każdy może sobie zaaranżować wnętrze według własnych upodobań.

Nowy projekt będzie zawierał 2 ważne kwestie:

  • rozbudowa domu 35m2 do 60m2 (użytkowe 46m2)
  • zmiana budynku na mieszkalny (aktualny projekt 35m2 jest na zgłoszenie jako budynek gospodarczy lub letniskowy wolnostojący)

Całość będzie rejestrowana przez kamery, mam już doświadczenie z pierwszego projektu i wiem jak jeszcze polepszyć montaż. Oczywiście będzie także instrukcja pdf którą będzie można wydrukować i korzystać z niej na placu budowy.

Koszt tego projektu wyniesie około 15-20tys złotych wraz z architektem i konstruktorem który zrobi projekt potrzebny do pozwolenia na budowę, metraż na zgłoszenie jest tylko do 35m2.

dom_bez_pozwolenia_na_budowe_4Nie ukrywam że ten projekt wymaga mnóstwa poświęconego czasu ponieważ wszystko robię sam, od projektowania instrukcji w programie Sketchup, załatwiania spraw z architektem i konstruktorem, montaż wideo, zamawianie materiałów budowlanych, szukanie najlepszych rozwiązań itd… pierwszy projekt zajął mi prawie rok czasu (nie jest to proste jak by się wydawało) ciężko pogodzić pracę zawodową z pasją tworzenia.
Projekt rozbudowy jest tylko zależny od Was, stworzyliśmy niesamowitą społeczność prawie 18tys osób na Facebooku i ponad 7tys osób na Youtube, to ogromna liczba osób która kieruje się tą samą ideą, nie budowania na pokaz a maksymalnego wykorzystania metrażu mieszkania oraz unikania kredytów które potrafią sprawić że włosy wypadną z głowy. Kredyt to pewnego rodzaju smycz na 30 lat, wszystko na początku wygląda pięknie mamy wielki dom, znajomi są zachwyceni ale w przypadku utraty pracy nikt za nas nie zapłaci raty i wtedy zaczynają się problemy.

Nasz dom 60m2 wyniesie maksymalnie 50-55tys złotych pod klucz, to nie jest 150 czy 200tys.

Samo mieszkanie na własnej działce z dala od zgiełku to naprawdę dobre rozwiązanie, zero hałasu, smogu itd.. kontakt z naturą, nie ma tam tej wszechobecnej pogoni za karierą czy pieniędzmi.

Rozbudowa będzie wynosić 24,5m2 tak jak pokazany jest zarys na szkicu:

dom-bez-pozwolenia-na-budowe_

Ten podział da nam możliwość dodania 1 dużego lub 2 małych pokoików

dom-bez-pozwolenia-na-budowe_1

Dach będzie przedłużony jednospadowy, dużo okien i światła ponieważ będzie uzyskiwane pozwolenie na budowę ogrodu zimowego.

Ja mieszkam od 9 lat w Londynie ale wracam do Polski bo mam już dość pogoni za kasą i życiem w wiecznym stresie, nie potrzebuje pieniędzy na mieszkanie, ubrania czy jedzenie 😉 Chciałbym się tylko rozwijać i dzielić z Wami wiedzą, tak jak powiedział ktoś kiedyś mądrze „lepiej się nauczyć na czyiś błędach niż swoich”, tak było w projekcie dom 35m2, podczas budowy projekt cały czas ewoluował na lepsze rozwiązania, codziennie nie dość że pracowały mięśnie to jeszcze głowa 😉

dom-bez-pozwolenia

 

Może być też tak że do 1 lutego uda się zebrać całość i nie będzie potrzeby uruchamiania zbiórki na wspieram.to

Uruchomiłem też Patronite gdzie można zostać moim patronem i wesprzeć nawet 5zł, bo każde wsparcie pomoże w realizacji projektu:
https://patronite.pl/zbudujsamdom

Jeżeli chcecie aby ten projekt rozbudowy został zrealizowany wszystko zostaje w Waszych rękach… możecie mi i sobie zrobić idealny prezent 🙂

Dziękuje za dotychczasowe wsparcie… jesteście Wielcy!

avatar_orig

Wojciech Zatuszek
Zbuduj sam dom